Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Нужные советы  »  Як виправити почерк у дитини?

Як виправити почерк у дитини?


 Не всі діти вміють гарно писати. У багатьох школярів зустрічається негарний почерк, який впливає на їх оцінки. Вчителі досить суворо ставляться до цього питання, тому батькам доводиться звертати на це увагу і допомагати дитині виправити її. Уважні мама та тато вечорами замість свого відпочинку після робочого дня змушені виводити літери разом із сином чи донькою. Однак не завжди заняття вдома приносять бажаний результат – діти надмірно втомлюються, батьки нервують. Адже вдома всі хочуть відпочивати, а не витрачати дорогоцінний годинник на продовження навчання.

Здається, це просто почерк. Але насправді він має велике значення, якщо йдеться про успішність школяра. Педагоги занижують оцінки, самооцінка дитини та бажання вчитися падає, успішність знижується. До того ж учень сам помічає, наскільки негарно виглядають його зошити, наскільки повільніше він пише, ніж його однокласники через те, що сильно втомлюється рука від напруження, як багато зауважень він отримує від вчителів після домашньої роботи.

Все це негативно позначається на загальному настрої дитини по відношенню до школи та навчання. Тому потрібно шукати способи покращити почерк.

Чому у дитини нерозбірливий почерк
Педагоги, спостерігаючи за дітьми, кажуть, що майже у всіх хлопців із поганим почерком причини на це однакові. Ось основні:
 1. Найпоширеніша - неправильно лежить рука, погана постава, не той нахил спини, незручний стілець. Якщо причина в цьому, то у школяра літери в зошиті мають різний нахил, немає паралельності написаного, всі слова різної величини та напряму. Змінити це допоможе правильна постава та зручний стілець. Коли школяр зручно та розслаблено сидить, йому легше стежити за гарними літерами. Головне – створити правильне робоче місце не раз, а систематично стежити за положенням тіла під час листа.
 2. Ще одна причина - зошит на столі і ручка в руці лежать не так, як потрібно. Насамперед, проблема в тому, що спочатку учень не знає, як правильно розташовувати зошит на парті – він лежить не під тим кутом і не на тій висоті щодо дитини. Це призводить до того, що почерк стає нечітким, розмитим, літери написані з різним тиском. Невміння тримати ручку в руці, у тому числі призводить до перекрученого почерку. Якщо школяреві некомфортно тримати ручку, вона неправильно підібрана або захоплення відбувається не тими пальцями, то чекати на красиві літери не варто. Вирішити це можна лише навчившись правильно розташовувати пишучий предмет у руці і розташувати зошит, як треба.
 3. Порушення дрібної моторики призводить до кривих букв – вони різного розміру, вилазять межі рядки, проте слово написано спотворено. Також з'являється безліч дрібних завитків у непотрібних місцях слова, ламані лінії, незграбність написаного. Усунути це допоможе робота із дрібною моторикою.
 4. Також поширена причина поганого почерку – недостатньо розвинене просторове сприйняття. Якщо справа в цьому, то літери не стосуються потрібних рядків, зависають над ними, а також учень просто плутає літери, коли намагається писати швидко. Робота над просторовим сприйняттям допоможе швидко виправити проблему. Незважаючи на те, що вона швидко і легко проходить, приділити їй увагу все ж таки варто.

Просторове мислення
Коли батьки запитують, як виправити почерк своєму синові чи доньці, варто звернути увагу на просторове мислення. Адже якщо школяр погано справляється зі сприйняттям реального розміру предметів, їх розташування в просторі, не може візуалізувати і уявляти щось в голові, то це неодмінно погано позначиться на красі почерку. Літери «скачуть», вилазять межі рядків, мають різну величину і нахил. Позбутися цього допоможуть також регулярні заняття.

Є кілька працюючих вправ, за рахунок яких можна не тільки виправити почерк дитини, а й весело провести час.
Наприклад, візьміть на озброєння графічну диктант. Посадіть школяра за стіл із ручкою та зошитом у клітку. А самі диктуйте по клітинах, що потрібно робити - дві клітинки вправо, три нагору, одна вліво і т.д. Захоплююче заняття допоможе розвинути здатність орієнтуватися у просторі.

Ще одна корисна вправа - малювати уявні літери. Нехай дитина пальцем напише букву у повітрі. Можна посилити це заняття робити літери з дроту.

Багато батьків із задоволенням грають із дітьми у гру під назвою «пошук предмета». Просто сховайте, наприклад, олівець чи невеликий м'яч десь у кімнаті. А дитина має знайти цей предмет, користуючись вашими підказками. Головне – чітко давати напрямок: поверни праворуч, тримайся ліворуч, дійди до столу тощо.

P/S: Пропонуємо відео тренінг Управління відділом продажів, а тако і відео тренінг Результативні продажі по телефону, в періуд кризи.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов