Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Этикет  »  Як правильно подати себе?

Як правильно подати себе?


Як правильно подати себе в суспільстві, на роботі і в будь-якій іншій обстановці. Ось деякі поради.

Ще кілька загальноприйнятих норм етикету:
 - ходити треба з прямою поставою, підтягнутим животом та випрямленими плечима;
 - норми спілкування, що стосуються привітань, включають ввічливі слова, але де вони коректні, наприклад, «добрий день» годі говорити людині з засмученим лицем;
 - навіть незнайомі чоловіки повинні допомагати жінкам входити в приміщення, притримуючи вхідні двері;
 - слово «будь ласка» має звучати за будь-якого прохання;
 - Перед тим як попрощатися з співрозмовником, слід спочатку для цього підготувати: "на жаль, вже пізно", а потім сказати слова подяки або комплімент (якщо це жінка).

Правила етикету під час спілкування
Повинні дотримуватися правил етикету спілкування жінок і чоловіків. Представник чоловічої статі повинен слідувати ліворуч від супутниці і першим заходити до ресторану. Якщо жінка вітає знайомих, кавалер теж повинен привітатися, навіть якщо люди йому незнайомі. Без схвалення жінки чоловік не має права її торкатися. Дозволяється лише у моменти допомоги (посадка в авто, перехід через дорогу). Курити в присутності іншої людини, незалежно від статі, можна лише з дозволу співрозмовника.

Існують певні правила мовної поведінки. Так, якщо вас образили у присутності інших, не варто піддаватися на провокації. Встаньте та покиньте місце події. Не можна запитувати у співрозмовника відомості про його матеріальне благополуччя, любовні зв'язки та інші особисті речі. Якщо запрошуєте ділового партнера на зустріч, не слід забувати про пунктуальність. Особливу повагу слід проявляти до людей, які виявили щедрість або прийшли до вас на допомогу у скрутну хвилину – вони не повинні були цього робити.

Розмовний етикет
Правила поштивості існують при будь-якій розмові. Мовленнєва поведінка поділяється на письмову та усну форму, при цьому перша має більш суворі правила. Вирізняють кілька видів розмов: діловий, офіційний, неформальний. Усна форма має простіші правила, наприклад, замість мовного вітання можна обійтися кивком голови. Уміння вести ввічливу мову – це говорити співрозмовнику лише ті речі, які хотів би почути. Базові принципи розмови – правильність, стислість, точність, доречність.


Як спілкуватися зі співрозмовником по телефону - порадии дає Дегтярьова Наталія, психолог.
Дотримання правил етикету має бути і під час спілкування по телефону. У процесі розмови треба уважно стежити за інтонацією, оскільки співрозмовник не бачить вашої особи та може неправильно зрозуміти зміст повідомлення. Не варто змушувати чекати людини, що дзвонила, максимальний час підняття трубки досягає шести гудків. Кидатися до телефону теж не треба – відповідати краще після третього гудку. Прийнято називати співрозмовника на ім'я, якщо він знайомий. Якщо ні, то бажано представитися першим.

Хороші манери та діловий етикет
До основних норм поведінки належать правила ділового спілкування. Але не тільки мовна складова важлива при контакті з партнерами, мова тіла також відіграє важливу роль. Наприклад, розмовляючи, не треба розставляти ноги широко, тримати руки в кишенях чи горбитися. Не вітається і зайва жестикуляція – щоб не бентежити співрозмовника жести мають бути стриманими. Приділяйте увагу особистому простору людини – дистанція має бути не меншою за розмір витягнутої руки.

Правила домашнього етикету
Члени сім'ї повинні бути ввічливими один з одним. Щоб зберегти теплі стосунки, треба постійно стежити за психологічним кліматом, щиро радіти успіхам близьких, не переходити на образи під час сварок, використовувати для спілкування слова «вибач», «дякую», «доброго ранку» та інші. Необхідно шанобливо ставитися до старшого покоління та не читати особисті записи своїх дітей без дозволу.

Як поводитися за столом
Головне правило поведінки за столом – не можна жувати з відкритим ротом. Розмовляти теж небажано, особливо коли пережовується їжа. Перш ніж покласти до себе в тарілку частину загальної страви, спочатку треба запропонувати його іншим присутнім. Не варто подавати власну тарілку першою, а дати можливість зробити це гостям чи старшим членам сім'ї. Під час сервірування столу біля кожної страви кладуть загальні столові прилади. Суп необхідно подавати в спеціальних тарілках від людини, що сидить праворуч.

Етикет у гостях - розповідає Старожукова Інна Альбертівна, дизайнер.
Приймати друзів та ходити до них гості – гарна практика етикетної форми знайомства. Для прийому вважається найкращим часом – вечеря, але запрошувати людей треба заздалегідь, щоб вони змогли підкоригувати свої плани. Форма одягу може бути неформальною. Згідно з етикетом, незнайомому гостю називають усіх присутніх за іменами лише після його власного уявлення. У дружній компанії можна пропустити подачу основної страви, але за ділової вечері це неприпустимо. Важливо вміти користуватися столовими приладами різного виду, навіть якщо господарі інших традицій.

P/S: Пропонуємо статті від коллег:
Від психолога - Що допоможе позбутися невротичної депресії?
Унікальний онлайн тренінг Сучасне управління та мотивація персоналом, нові можливості.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов