Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Этикет  »  Що таке правила етикету?

Що таке правила етикету?


Поняття походить від французького слова «etiquette», що означає сукупність загальноприйнятих правил поведінки, знання основ ввічливості. Існує кілька основних видів етикету:
 - вміння подати себе: формування гардеробу, догляд за зовнішністю, фізична форма, жести, пози, постава;
 - Мовна форма: вміння говорити компліменти, вітання, подяки, манера мови;
 - столовий етикет: уміння їсти, знання норм сервірування, манери за столом;
 - поведінка в суспільстві: як вести себе в офісі, магазині, на виставці, музеї, ресторані, театрі, суді;
 - Діловий етикет: відносини з начальством, колегами, ділові переговори.

Правила гарного тону для чоловіків.

Якщо представнику сильної статі дорога репутація в соціумі, він завжди буде дотримуватися помірності в одязі. Шорти та футболки доречні на сімейній вечері або під час заміського відпочинку. Для неформальної обстановки підійде спортивний або класичний одяг, а для ділових зустрічей потрібна краватка та піджак. Що стосується хороших манер, то вихованого чоловіку не ускладнить ввічливий кивок у відповідь на привітання навіть малознайомої людини. Як слід спілкуватися із жінкою, начальством, родичами буде розглянуто нижче.
Сучасний етикет для жінок

Перше правило для жінки – це тактовність у будь-яких ситуаціях. Уроки етикету передбачають поводитися шанобливо з усіма, чи то сусідкою, діловим партнером чи прибирачем під'їзду. Якщо жінка любить жартувати, слід чітко визначати, в якій ситуації можна дозволити жарт, а з ким потрібно бути серйозним. Необхідно дотримуватися культури спілкування з протилежною статтю. З чоловіками незнайомими та знайомими не слід фліртувати, загравати та будувати очі – це порушення етикету. Чемність передбачає просте спілкування без інтриг, пліток і чуток.


Норми етикету для дітей
Правила поведінки у суспільстві існують і для дітей. Від знань, які дитина отримає у дитинстві, залежатиме подальша успішність, кар'єра, оточення. Найпростіші прийоми освоєння правил етикету – це читання казок, перегляд мультфільмів, використання настільних ігор на цю тематику, наспівування пісень. Основне правило ввічливості для дитини – це повага до всіх без винятку дорослих, дітей, тварин. З цього вже плавно випливають і всі інші.

Як поводитися в суспільстві - розповість Інна Старожукова.

Основне зведення правил етикету для чоловіків і жінок:
 - Не приходити у гості без дзвінка. Тільки якщо вас без попередження відвідали, можна дозволити собі зустріти людину в домашньому одязі.
 - Не ставте сумку на стілець чи коліна. Об'ємний рюкзак можна повісити на спинку стільця. Барсетка або маленька сумочка ставиться на стіл, а якщо чоловік носить портфель, його треба залишати на підлозі.
 - При знайомстві називати своє ім'я першим, якщо чекає спілкування із групою осіб. Подавати слід лише праву руку.
 - В автомобіль пасажиру треба сідати на заднє сидіння. Найпрестижнішим вважається місце, розташоване за водієм.

У спілкуванні з людьми.
Типовий день для сучасної людини включає багато ситуацій, при яких перевіряється культура поведінки і манера триматися: спілкування в магазинах, в громадському транспорті, знайомство з колегами, правила мовного етикету на офіційних прийомах та інше. Що ж до першої зустрічі з людиною, то враження складається від того, наскільки співрозмовник уміє представлятися. У повсякденному етикеті першими знайомляться молодші за віком чи чоловіки. Щоб справити приємне враження, слід завжди розпочинати спілкування з посмішки.


Як дівчина повинна поводитися з хлопцем
Сучасний етикет для дівчат передбачає знання елементарних правил поведінки із протилежною статтю. При першій зустрічі з чоловіком не варто йому кидатися на шию, доречно просто протягнути руку. На побаченні потрібно поводитися легко і невимушено, жартувати і посміхатися, але не ображатися. Не можна не розповідати чоловікові про свої недоліки чи невдалі досвіди стосунків на першій зустрічі. Про переваги теж не треба кричати, можна вказати про них, але мимохіть.


Основи етикету
Правила культурної поведінки прості: культура мови, яка має стилістичну і граматичну спрямованість, доглянутий зовнішній вигляд, уважність до співрозмовника, уміння надати послугу нужденному, вислухати того, хто говорить. Норма знайомства та подальшого спілкування є умовною, тому має характер неписаної угоди про те, що є загальноприйнятим, а що ні. Кожна культурна людина повинна знати і дотримуватися правил етикету, розуміючи їхню необхідність для суспільства.


Гарні манери
Виховану людину відразу виділяють із натовпу. Його відрізняють знання етикету і певна манера поведінки: інтонація голоси, що вживаються у мові висловлювання, хода, міміка, жестикуляція. Це стриманість, скромність, уміння контролювати емоції, вчинки, слова. Щоб відповідати поняттю світської вихованої людини, необхідно знати і дотримуватися певних правил, які вважаються обов'язковими в пристойному суспільстві:
 - вітаючись, жінка перша подає руку чоловікові;
 - Чоловіки вітають стоячи всіх без винятку;
 - при поданні гостя іншим людям (при знайомстві) називають його ім'я, прізвище, по батькові (під час ділового спілкування – професію);
 - у гості не приносять поганого настрою, а якщо є негативні емоції, то від візиту слід відмовитися;
 - Не можна дозволяти дітям втручатися у розмову дорослих, переривати старших, шепотіти на вухо;
 - чужим дітям у присутності їхніх батьків зауваження не роблять;
 - роблячи подарунки людям, слід дотримуватися такту, зважаючи на стать, вік, професію.

Вміння одягатися
Правила етикету зобов'язують не тільки знати правильну манеру привітання знайомих і незнайомих людей, вміти підтримувати світську бесіду та дотримуватися пристойностей у поведінці, а й правильно носити одяг, що відповідає нагоді. Ніщо так не впадає у вічі, як строкаті речі. До розряду недоречних для чоловіка речей відносяться вишиті сорочки, вульгарні костюми, яскраві краватки. Діловий одяг має бути в міру модним. Вранці можна одягати жакетну, сюртучну або піджачну пару. Колір повинен відповідати сезону: влітку світлий, взимку темний.

Вміння зі смаком одягатися – перша ознака вихованості жінки. Енциклопедія етикету містить коло правил, які стосуються одягу, дотримання яких відрізняє справжню леді. Жіночий одяг має відповідати характеру роботи. Імідж, допустимий для будинку моделей, буде неприпустимим у маклерській конторі. Бізнес леді для ділового обіду чи конференції не підійде надто коротка спідниця чи глибоко декольтована блузка. Якщо зустріч буде в курортному готелі або клубі, необхідно взяти кілька нарядів, які підходитимуть для різних ситуацій.

P/S: Пропонуємо статті від коллег:
Цікаво - Як досягти поставленої мети. Як досягти мети?
Від психолога - Як стати лідером і вести за собою людей?

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов