Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Семейный психолог  »  Як полюбити себе та зміцнити самооцінку?

Як полюбити себе та зміцнити самооцінку?


Не секрет, що впевнені у собі люди досягають великих висот. Нормальна, як низька, самооцінка формується в людини у дитинстві. І якщо при першому варіанті нічого не потрібно робити, то нелюбов до себе може сильно отруювати життя. 

З самооцінкою треба працювати у кабінеті психолога. Але полюбити себе можна і вдома – за допомогою вправи, яку порадила Наталія Дехтярьова. 

Я люблю тебе

Важливим кроком на шляху набуття любові до себе є вправа з дзеркалом. Про цю чудову практику дуже багато писала чудовий психолог Луїза Хей. Практика здається простою, проте вона дуже ефективна. При регулярній роботі з дзеркалом можна зцілити свою підсвідомість та запрограмувати себе на успіх.

 

Мета вправи:

- прощення та прийняття себе;

- розуміння своєї справжньої суті;

- підвищення впевненості у собі;

- Програмування на позитивні події.

 

Як робити вправу із дзеркалом?

Візьми дзеркало, подивися собі у вічі. Що ти бачиш? Ти втомилася чи сумна? Скажи собі просто: Я люблю тебе. Люблю та ціную. Ти моя радість та щастя». Повтори ще раз. Вправу виконують близько 10-15 хвилин.

 

Під час виконання можуть виникнути деякі неприємні відчуття. Це відбувається тому, що людина починає занурюватися у свій внутрішній світ. Якщо з'явилися сльози, не соромся їх. Це плаче душа твоя. Дай їй час виплакатись, радить Старожукова Інна психолог.

 

* Повтори: «Я люблю тебе, моя люба». Це буде дуже складно. Повторюй раз за разом, крізь сльози, знову і знову.

Якщо під час виконання цієї вправи захочеться щось стукнути, зроби це. Стукаючи по ліжку, подушці – це йдуть твої злість, образа, лють. Лють на себе, людей, життя. Дай вихід емоціям.

 

Просто дивися на себе і повторюй: Я люблю тебе. Один, два, три, десять, сто разів. Поступово ти відчуєш кохання і зцілиш душу. Це важкий шлях до себе, адже ми наново завойовуємо довіру нашої маленької внутрішньої дитини.

 

Під час практики дуже важливо дивитися собі у вічі. Можливо, спочатку ти цього не зможеш зробити. Не поспішай, дай собі час.

 

Лікування малюнком

Також після вправи «Дзеркало» можеш щось намалювати: себе, складну ситуацію, просто різні лінії, фігури. Найкращий ефект робить малювання пальцями на аркуші паперу. Коли малюєш, кажи: Я люблю тебе. Ще й ще раз. Попроси пробачення. 

 * Пам'ятай: ти – божественне творіння, і ніхто не має права тебе кривдити. А також ніхто не має права тебе судити.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов