Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Домашний очаг  »  Причини неврозу та депресії

Причини неврозу та депресії


Депресивний невроз - вид невротичного розладу, що характеризується постійно сумним настроєм, гіподинамією та загальною загальмованістю. Депресивний невроз супроводжується вегетативно-соматичними розладами та порушеннями сну.

Депресивний невроз розвивається на тлі хронічного стресу або одноразової психотравмуючої події. 

До найпоширеніших факторів розвитку депресивного неврозу відносять такі:

 - тривале перебування у конфліктній ситуації;

 - необхідність мовчати про щось - найчастіша причина розвитку неврозу у дітей та підлітків;

 - фінансову скруту;

 - розлучення з коханою людиною;

 - необхідність займатися ненависною справою;

 - Комплекси - наприклад, пов'язані з інвалідністю або дефектами зовнішності.

 

Не завжди перелічені проблеми призводять до неврозу чи депресії. Усе залежить від психічної стійкості індивіда та її особистісних особливостей. До групи ризику потрапляють такі характерологічні типи.


 Відповідальні, вимогливі себе індивіди, звикли стримувати емоції, забороняти будь-які прояви слабкості.

 Тривожні особистості, які важко адаптуються до змін і відчувають труднощі за необхідності робити самостійний вибір.

 

Подібні характерологічні особливості залежать не тільки від особливостей виховання, але також пов'язані з генетичною схильністю- розповідає Ярослав Степченков психолог.

 

Як позбутися депресії та неврозу?

Іноді досить поміняти обстановку, ліквідувати фактор, що викликав невротичний стан, щоб людина відчула поліпшення. Але найчастіше змінити умови життя негайно неможливо. Або депресивний невроз вже розвинувся настільки, що такі заходи виявляються недостатніми. Тому лікування розладу потребує іншого підходу. 

Ліки від неврозу та депресії

Насамперед призначають антидепресанти (Флувоксамін, Тразодон, Гуморил, Іміпрамін). У схему лікування неврозу чи депресії за необхідності також включають нейролептики, ноотропи, седативні ліки. 

Якщо людина скаржиться на напади дратівливості, призначають прийом заспокійливих (Валосердин, Нервофлукс) або нейролептиків у малих дозах (Сульпірид, Тіоридазин). Щоб подолати почуття втоми та повернути здатність ясно мислити призначають ноотропи (Пірацетам, Фенібут) та тонізуючі засоби (Женшень, Лимонник, Пантокрін).

Доречи, дізнайтесь як стати партнером компанії "Бізнес центр Національний". 

  *** Важливо! Не займайтеся самолікуванням. Тільки психотерапевт може виписати вам відповідні ліки з урахуванням особливостей клінічної картини розладу та всіх можливих протипоказань за станом здоров'я.

 

Приступаючи до лікування неврозу та депресії, люди часто поспішають зняти фізіологічні симптоми хвороби та зупиняються на цьому. Проте антидепресанти при неврозі лише допоміжний засіб. Навіть грамотно підібрана фармакологічна терапія без супутньої психологічної роботи дасть лише часткове та тимчасове полегшення. Необхідно звернутися за допомогою до фахівця, наприклад, до Батурина Микити Валерійовича, який навчить навичок саморегуляції під час нападів пригніченості. Деяким психологічним прийомам можна навчитися самостійно.

 

Афірмації

Психотерапевтична допомога при депресії та неврозі полягає у логічному опрацюванні травмуючої ситуації з метою допомогти клієнту знайти сили вийти з неї або хоча б змінити її сприйняття. Найчастіше депресивний невроз підживлюють різні ірраціональні переконання, що заважають змінити небажані умови життя більш сприятливі.

 

Самостійно позбутися негативного способу мислення досить складно. У стані неврозу та депресії людина не відноситься до своїх переконань критично. Зазвичай готовий підкріпити їх вагою на власний погляд аргументацією. Тому для самостійного лікування неврозів та депресій рекомендується займатися самонавіюванням.

 

Постійне промовляння афірмацій (позитивних тверджень) допомагає настроїти психіку на пошук інформації, що підтверджують їхню справжність. Щойно засвоєння нових установок підсвідомістю завершується, психоемоційне тло людини покращується, стимулюючи позитивні зміни у житті.

 Полегшити процес зміни підсвідомих установок допоможе самогіпнозу: 

Нервово-м'язова релаксація

При депресивному неврозі людина часто намагається уникнути негативних переживань в якусь відволікаючу діяльність, а не зустрітися з ними віч-на-віч. Однак психіка при цьому продовжує перебувати у постійній напрузі. Під впливом хронічного стресу у людини формуються м'язові затискачі.

 

Ригідність мускулатури – соматична сторона процесу придушення негативних переживань. Звільнитися від стресу у тілі допомагає нервово-м'язова релаксація. Метод заснований на тому, що розслаблення найкраще відчувається після напруження.

 Суть процедури полягає в усвідомленому стисканні та розслабленні окремих груп м'язів. В результаті ті ділянки тіла, де накопичилася хронічна нервова напруга, отримують відпочинок – говорить Андрієнко Олег Іванович.

 Вправу потрібно проводити сидячи у зручному кріслі чи лежачи. Можна приглушити світло, увімкнути спокійну музику.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов