Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Семейный психолог  »  Що допоможе позбутися депресії

Що допоможе позбутися депресії


Сьогодні ми розглянемо тему: "Що допоможе позбавитись невротичної депресії" з повним писанням проблематики. Ми зібрали найцікавіші відомості на тему і постаралися їх систематизувати та привести в зручний для читання вигляд.

 

Чим депресивний невроз відрізняється від депресії, симптоми, причини та лікування розлади.

 Різні неврози, депресія дедалі частіше стають постійними супутниками людини у непростих умовах сучасного життя. Запорукою успішної терапії психічних розладів є точна постановка діагнозу. Тому перш ніж приступати до пошуку методів лікування необхідно розібратися, чим відрізняється невроз від депресії, пропонує Наталія Дегтярьова психолог. 

Як відрізнити невроз від депресії? 

  *** Невроз та депресія мають відмінності, але між цими розладами також багато та загального, що може викликати певну плутанину. Деякі психотерапевти взагалі визначають невроз як симптом ситуаційної депресії. Загалом можна сказати, що відмінність неврозу від депресії в тому, що це порівняно менш небезпечний розлад.

 

Клінічна депресія та депресивний невроз мають такі схожі симптоми: низький емоційний фон, фізичні нездужання психогенного походження, загальмованість свідомості. Однак при депресивному нервозі виразність симптомів не досягає рівня чіткого психозу, тобто психічний стан людини не настільки тяжкий. Порушення цілісності та організованості психічної діяльності не спостерігається. Інтерес до взаємовідносин з оточуючими та здатність до трудової діяльності залишаються практично на колишньому рівні. При депресивному нервозі також зберігається здатність до самоконтролю, немає суїцидальних думок, і пропонуємо онлайн семінари безкоштовно, як позбутись депресії?

 

Депресивний невроз: симптоми, лікування, прогноз 

Загалом фізичні прояви депресії та неврозу схожі:

 - Порушення апетиту, що викликають хвороби травної системи;

 - артеріальна гіпотонія;

 - мігрені;

 - біль у грудях та органах травлення;

 - Складнощі з концентрацією уваги, уповільнене мислення;

 - зниження статевого потягу;

 - Розлад сну.

 При депресивному неврозі людини також мучать нав'язливі думки та стани, напади самобичування та дратівливості. У моменти сильних переживань може підвищитись температура тіла, виникнути запаморочення, нудота, блювання. 

Оскільки депресивний невроз найчастіше яскравіше виявляє себе лише на рівні фізіології, легко зробити помилку при постановці діагнозу. Особливо коли йдеться про розлад у дітей – говорить Інна Старожукова, дитячий психолог.

 Простіше визначити депресивний невроз за емоційними симптомами у дорослих, оскільки вони здатні дати більш точний звіт про свій стан. При виникненні хвороби у малюків її симптоми часто сприймають розвиток фізичних патологій чи розлад поведінки. Діти хіба що регресують у розвитку, відмовляються від засвоєних норм поведінки: перестають слухатися, закочують істерики чи, навпаки, байдужі до всього, що відбувається. У наймолодших зустрічається енурез та енкопрез. 

   *** Депресивний невроз піддається лікуванню. Вчасно звернувшись по професійну допомогу, можна розраховувати на повну ремісію. Якщо ж не провести своєчасно лікування депресивного неврозу, він може перейти в серйозніший розлад особистості, супутниками якого є різні фобії, істеричні реакції, панічні атаки. 

Тривалість лікування депресивного неврозу залежить від занедбаності стану, рівня мотивації людини та обраного методу терапії. Наприклад, гештальт-терапія може вимагати року регулярних візитів до фахівця, хоча перші результати можна відчути вже після перших десяти сеансів. Гіпноз допомагає позбавитися ознак неврозу і депресії вже за пару сеансів. Однак іноді вимагає стабілізації результатів терапії у вигляді повторних гіпнотичних процедур через деякий час.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов