Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Семейный психолог  »  Як навчити дитину любити книги?

Як навчити дитину любити книги?


Дитяча література типу «Малюка і Карлсона» або «Денискина оповідань» швидко змінилася творами Жюля Верна, Майна Ріда, Дюма. Комп'ютерів і інтернету за часів мого дитинства не було, мультфільмів в такій кількості і вільному доступі теж, тому весь вільний час було віддано біганині у дворі і читання.

 

Читання з пелюшок

Звичайно, мені хотілося навчити своїх дітей любити книги. Тому, будучи вагітною, я, підкувати інформацією для майбутніх свідомих мам, регулярно читала дитячі книжки і співала пісеньки. Коли моя перша дочка народилася, я продовжила читання дитячих віршиків, потешек, а пісні ми співали просто всією сім'єю говорить Андрієнко Олег Іванович.

 

Відразу були накуплю всілякі яскраві, музичні, об'ємні книжки, які сьогодні займають три великих полки в дитячій кімнаті. Коли народилася друга дочка, інтенсивність розважальних та навчальних заходів значно скоротилася. По крайней мере, в перший рік. Та й в період до свого народження вона прослухала набагато менше віршів і прози.

 Попри все, молодша в свої два з половиною роки обожнює книжки, носить їх за собою, просить почитати і імітує читання сама. Старша приймає читання швидше як необхідність, її інтерес до нової книги пропадає через пару днів, навіть якщо вона ще не прочитана до кінця. Ми такі, якими нас формує середа через того генетичного матеріалу, який дістається в спадок від батьків. Значить, нелюбов або недостатню любов до читання можна і потрібно коригувати.

 

Навчити любити книги можливо

 Яким чином, задумалась я і почала вивчати питання: 

 1. Практично будь-яке джерело, як-то педагоги, спеціальна література або інтернет-сайти, рекомендують батькам подавати дітям приклад у вигляді власного захоплення книгами. Те, що молодше покоління завжди помічає розбіжність між батьківськими словами і справами - безперечно. Мами і тата ризикують почути від підріс чада слова «А сам (сама) чому так не робиш?». Але чомусь батьківський позитивний приклад не завжди спрацьовує - якщо дорослі книголюби, зовсім не означає, що їх діти стануть також любити книги.

 

 2.  Щоб школяр із задоволенням виконував навчальну програму з читання, інтерес до книг потрібно розвивати з дитинства. І тут важливо не перестаратися. Щоб зацікавити дитину, захопити його читанням, мами купують яскраві, що привертають увагу книжки, а потім часто роблять помилку, надаючи надмірний тиск. Коли малюк захопився, головне, заохочувати його старання, які не поправляти занадто часто і ні в якому разі не примушувати до продовження читання, якщо він втомився або не хоче. З цієї причини не варто починати зі складних слів і текстів. Перевірено на власному досвіді - коли у моєї дочки виходить читати без помилок, вона робить це з задоволенням. Варто їй затнутися, розгубитися, вона починає вгадувати, лінуватися, я через деякий час потихеньку скипаю - підсумок, всі засмучені, і читання закінчилося.

 

 3. Читання книг дитині - відмінний привід для мам і тат проявити свої акторські здібності. Можна не тільки озвучувати персонажів різними голосами, а й зображати їх дії. Від такого веселого читання не відмовиться жодна дитина. І цей пункт теж можу підтвердити. Коли я читала звичайним монотонним голосом в розміреному ритмі, через 3 хвилини у мены починалася найсильніша позіхання. Що вже тут говорити про дітлахів.

 

4. Я пам'ятаю, як в дитинстві мене мучило цікавість, коли мені розповідали тільки половину казки, а закінчення слід наступного вечора. Цей метод чудово працює - очікуючи продовження історії, діти волею-неволею втягуються в книжковий світ.

5.  Наступний спосіб вимагає від батьків проявити всю свою фантазію. Дитячий психолог Іскра Дауніс пропонує писати дитині листи від імені казкових героїв. Спочатку листи повинні складатися всього з кількох рядків великими буквами - наприклад, в першому листі може бути пропозиція дружби і підказка про те, де дитина може знайти подарунок.

 

Згодом тексти листів ускладнюються, але дитина, захопившись, читає все швидше. Крім зв'язування читання з позитивними емоціями, такі листи можуть допомогти подолати інші поведінкові проблеми - наприклад, друг по переписці хотів пограти, але передумав, так як малюк погано себе вів. Коли батьківські хитрощі дадуть перші плоди, нехай дитина сама вибере нові книги в магазині. Так, м'яко і поступово можна розвинути любов до книг. 

P/S:  Більше інформації по цікаві статті поради:

Від чого залежить кількість продажів?
Правила інвестування у самонавчання.

 

 

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов