Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Семейный психолог  »  Як поліпшити своє мислення і розвивати свій інтелект

Як поліпшити своє мислення і розвивати свій інтелект


З цієї причини, направляючи свої думки на розвиток одного, ви попутно станете покращувати і інше. Розумові процеси проходять кілька етапів розвитку. Кожен вік людини відповідає певному рівню розвитку пізнавальних навичок. Рівень інтелекту визначається на підставі показників розвитку наших інтелектуальних здібностей. Якщо Ви хочете дізнатися, як поліпшити своє мислення і розвинути інтелект, тоді ця статті на сайті elgreloo.com спеціально для Вас.

Як поліпшити своє мислення?

Поліпшити власне мислення можна і навіть потрібно, для того щоб мозок продовжував адекватно і досить активно працювати. Якщо ви вивчаєте щось або думаєте про що-небудь, знаходите зв'язку цього з іншим. Зіставте відоме вам з тими знаннями, які є актуальними для вас в певний момент. Уміння бачити картину в цілому, розбиваючи при цьому її на частини - вказує на оволодінні технікою, так званого цілісного мислення. Нижче наведено ще кілька порад, які допоможуть вам поліпшити своє мислення:

 

Під час вивчення чого-небудь потрібно подумати, чим потрібно зайнятися в першу чергу, а ніж після цього. Уміння бачити головне і другорядне вважається досить важливим розумовою якістю.
    
Виконайте матеріал, що вивчається в даний конкретний час досить цікавим, щоб з легкістю запам'ятати його. Наприклад, якщо вам потрібно запам'ятати телефонний номер або код, заріфмуйте дані цифри в простих рядках. Якщо буде потрібно, ви без особливих зусиль скажете маленьке вірш і зможете згадати те, що потрібно було запам'ятати.
    
Якщо вам часто доводиться стикатися з великим обсягом відомостей, які складають схеми. У них все потрібне буде структуровано, з цієї причини запам'ятати буде набагато легше. Саме вміння правильно складати схеми, визначаючи найголовніше, говорить про розвиток мислення.
    
Для того щоб поліпшити мислення слід також вирішувати різні головоломки, мозаїки, кросворди і ребуси. Є велика кількість спеціальної літератури, в якій представлені вправи для кращої діяльності мозку. Здебільшого, дані завдання грунтуються на вибудовуванні причинно-наслідкових зв'язків.
    
Потрібно більше читати. Думки грамотних і мудрих людей змушують міркувати і замислюватися. Після прочитання книги або будь-якої статті, проаналізуйте прочитане, який урок ви для себе винесли. Роздуми можна записувати на папері, а можна поділитися ними зі своїми знайомими. Крім художньої літератури потрібно звертатися і до прислів'їв, а так само до афоризмів. Їхній зміст слід розгадати, вони завжди вірно помічають явища дійсності.
    
Твір загадок, казок, віршів сприяє розвитку мислення не менше. Якщо не знаєте з чого можна почати, запозичте пару ладі або пропозицій у інших авторів, а продовження складете самостійно.
Хотілось добавити, що Радіслав Гандапас Дніпро, проведе свій майстер клас «Професійний і особистий успіх: Скрипти та алгоритми
»


Як розвивати свій інтелект?

Найбільшою цінністю людини є інтелект. Знання, які має людина, можуть надати йому допомогти вибратися з будь-якої неприємності, вийти з будь-якого становища. Людина з досить розвиненими інтелектуальними здібностями є цікавим у спілкуванні, він завжди може допомогти порадою. Розвинути інтелект дуже просто, для цього буде потрібно велика сила волі і деякий час.

Інтелект є в першу чергу, знаннями. Знання того чи іншої людини визначаються його світоглядом. З цієї причини слід зробити упор на кругозір. Тут можуть допомогти книги. При цьому читання слід віддавати не менше 3-4-х годин в день.

При бажанні можна читати більше. Дане заняття слід комбінувати, іншими словами читати як наукову літературу, так і класичну. Якщо з класикою все зрозуміло, то для вивчення наукової літератури потрібно робити упор на довідники та енциклопедії. Після чого можна буде визначитися з більш вузьким напрямком читання наукової літератури.

Крім читання можна розвивати власні інтелектуальні здібності, поєднуючи корисне з приємним. Мова тут йде про відеоігри. Є велика кількість жанрів, вони можуть допомогти розвинути логічне мислення, тактику і кмітливість. Це різного роду стратегії, логічні ігри і квести.

Звичайно, слід добре вчитися. Як тільки ви прийміть рішення розвинути свій інтелект, вашу волю слід направити в першу чергу на успіх у навчанні. Далі вам потрібно підтримувати високий рівень власних знань в школі чи університеті. Для цього потрібно працювати на заняттях, виконувати домашню роботу, брати участь в олімпіадах, презентаціях та інших заходах.

Як невеликого тренування можна займатися кросвордами. Також можна відповідати на питання, які задають в інтелектуальних передачах. На даний момент таких передач досить багато. Переглядайте документальні та пізнавальні програми. На супутниковому телебаченні є цілі канали, присвячені інтелектуальним темам.

Звичайно, слід правильно харчуватися. Коли ваш організм буде отримувати достатньо вітамінів і мінералів, то ваш мозок зможе поглинати більше нової інформації. Також дуже багато рекомендує в день з'їдати кілька кедрових або волоських горіхів. Але не варто наїдатися до відмови. Необхідно вставати з-за обіднього столу злегка голодним. Уникайте стресів, так як вони порушують продуктивну роботу голови, а значить і пам'ять. Всі перераховані вище поради допоможуть вам поліпшити своє мислення і розвинути інтелект. Ведіть здоровий спосіб життя, будьте активні, багато читайте і розгадуйте загадки.

 

© 2009 - 20 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов