Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  Домашний очаг  »  Ефективні народні методи для поліпшення пам'яті

Ефективні народні методи для поліпшення пам'яті


Коли молода людина повідомляє про такий симптом, мало хто сприймає це всерйоз - максимум, порадять більше відпочивати і бувати на свіжому повітрі.

  І те, і інше дуже корисно, але кошти для поліпшення пам'яті носять дещо інший характер - в залежності від причини погіршення. А причини ці бувають найрізноманітнішими - від хронічної втоми до серйозних хвороб.

Травмуючі фактори, що викликають погіршення пам'яті

Серед причин погіршення пам'яті зустрічаються дуже і дуже різноманітні. Кожна людина в певний період часу так чи інакше піддається хоча б однієї з них:

    Хронічний стрес. В цілому впливає на загальний стан організму, знижує працездатність, і, як наслідок, погіршує пам'ять
    Безсистемне вивчення нового предмета. Недозовані інформація гірше засвоюється, пам'ять не встигає її обробляти, а невстановлений графік вивчення погіршує ситуацію ще більше
    Неуважність. Відсутність концентрації на чомусь одному призводить до вступу в свідомість величезної кількості безсистемної інформації, що призводить до ефекту, аналогічного до попереднього пункту
    Порушення режиму роботи і відпочинку. Неправильне чергування навантаження і розслаблення призводить до виникнення хронічної втоми, яка позначається на роботі всього організму в цілому.
    Прийом препаратів, що впливають на нервову систему. Снодійне, транквілізатори, антидепресанти - все це впливає на нервову систему, гальмуючи її роботу. Це дає короткочасне полегшення в умовах підвищеної тривожності, але після позначається на вашій здатності включитися в роботу
    Шкідливі звички. Куріння погіршує циркуляцію крові в мозку. Алкоголь руйнує клітини мозку безпосередньо.
    Захворювання. Діабет, атеросклероз, проблеми зі щитовидною залозою - все це впливає на мозок і на пам'ять, погіршуючи її роботу.
    Травми. Струсу і забиття можуть вплинути на вашу здатність до запам'ятовування. З наслідками травм кошти для поліпшення пам'яті можуть і не впоратися.
    Вікові зміни. Старіння зношує організм, і мозок теж, діти навпаки - розвиваються занадто швидко, а тому гіперактивні і розсіяні.

Як бачите, сучасний стиль життя такий, що уникнути всіх факторів ніяк не вдасться - хоча б один буде присутній.

Способи поліпшення пам'яті без медикаментозного впливу

Засоби для поліпшення пам'яті діляться на два типи: вправи і дієта. Найкращий ефект вони дають у поєднанні, коли дозована спрямована навантаження поєднується з реабілітацією нервової системи на рівні фізіології.

Як вправ використовують наступні засоби для поліпшення пам'яті:

   - заучування напам'ять віршів, текстів, цифробуквене комбінацій
  -  системне вивчення іноземної мови
   - дитячі ігри на розвиток пам'яті та уваги
  -  планування розпорядку на день, тиждень, місяць
   - використання елементів ейдетики

Останній спосіб часто використовується викладачами іноземних мов для поліпшення запам'ятовування учнями нової лексики. Суть його полягає в тому, що кожне слово має свою асоціацію - образ, колір, запах. Текст сприймається як один асоціативний ряд, кожен елемент якого тягне за собою наступний. Саме так сприймають інформацію діти. Відомі люди, які в дорослому віці зберегли пам'ять і могли засвоювати величезні обсяги інформації в стислі терміни. Домогтися такого рівня неможливо, але окремі елементи доступні кожному.
Збалансована дієта як важливий фактор поліпшення пам'яті

Як засіб для поліпшення пам'яті дієта займає особливе положення. Суть в тому, що завдяки правильному харчуванню та грамотному балансу надходять в організм речовин поліпшується загальний життєвий тонус і усуваються пошкодження, завдані хронічним стресом або втомою. Це, в свою чергу, сприяє поліпшенню роботи мозку, підвищенню концентрації і пам'яті.

Дієта, ( правильне харчування для схуднення) спрямована на відновлення і зміцнення нервової системи, повинна включати в себе:

    М'ясо. 100 гр в день. Нежирне біле, птицю, печінку.
    Риба та морепродукти. Містять у великих кількостях фосфор і йод, необхідний для правильної роботи мозку.
    Горіхи. Містять речовини, які є природним транквілізатором і заспокоюють, але на відміну від синтезованих людиною не загальмовують роботу нервової системи, а тільки прибирають зайву збудливість.
    Продукти, що містять вітаміни групи В і С
    Яйця і молочні продукти
    мед
    чорницю
    Шавлію, м'яту, мелісу, імбир.

Харчуватися потрібно регулярно, щодня в один і той же час, невеликими порціями. Відмовитися від смаженого, жирного і занадто солоного. Перейдіть на заварні чаї, в ідеалі - зелений, який м'яко тонізує нервову систему, або трав'яні, які заспокоюють і знімають перезбудження.

 

© 2009 - 2017 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов