Sapfo
Sapfo телефоныГлавная  »  От невесты до жены  »  Як знайти хорошого чоловіка?

Як знайти хорошого чоловіка?


З таким запитанням звернулася до мене в листі моя читачка зі своїми подругами. Питання мені здалося дуже актуальним і цікавим для молодих дівчат, тому із задоволенням постараюся на нього відповісти.

Почну свою відповідь з такої тези: треба шукати не чоловіка чи хлопця - треба шукати Божої волі!

Ці слова часто вимовляють священики або черниці під час занять з катехізису, присвячених відносинам між статями. Іноді, почувши їх, дівчата відчувають розчарування: «Ну ось - настільки" гарячий ", можна сказати, наболіле практичне питання з життя - а тут знову про Божу волю! ... Хоч би ще точно сказали, як і де її шукати! ... ».

Насправді, пошук Божої волі зовсім не виключає встановлення хороших відносин з хлопцем, а з плином часу і шлюб. Царство Небесне аж ніяк не протиставляє себе нашого земного життя з її потребами. Сам Господь Ісус говорить нам: «Шукайте, насамперед, Царства Божого - все інше буде дано вам ... Бо Господь Бог знає, в чому потребуєте».

Які висновки ми можемо зробити з цих слів?

По-перше, виявляється, Бог «в курсі» нашого бажання знайти хорошого хлопця, заснувати міцну сім'ю, любити і бути коханими. Більше того, Він не має нічого проти цих бажань, тому що любов між подружжям - це прообраз Його любові до Церкви. Іншими словами, в любові між хлопцем і дівчиною Бог бачить святість. Саме як шлях до святості Він і створив ці відносини. Вам, семінар дозвільна документація в будівництві Київ і Львів.

По-друге, Бог підказує нам, що робити, щоб краса стосунків між статями розцвіла «на повну силу». Він каже, що, перш за все, треба шукати Його і Його Царства, і саме на цьому фундаменті будувати відносини з хлопцями (для хлопців - з дівчатами).
Що цей пошук означає, і як він проявляється в нашому повсякденному житті?

Перше і дуже важливу справу - це, безумовно, молитва. Існує багато текстів молитов про майбутнього чоловіка (дружини). Кожен може вибрати на свій смак, і, через сталість у цій молитві, віддавати в руки Господа своє майбутнє, свою любов і сімейне щастя. Таким чином, коли ви нарешті зустрінете ту людину, з яким захочете провести все життя, і він, і ваш майбутній шлюб вже будуть «промоленнимі», отримають милість від Господа.

Але молитва - це ще не все. Бог бажає співпрацювати з людиною, щоб будувати Своє Царство в серці кожного. Бог «стоїть на порозі і стукає». Наша справа - відкрити Йому двері нашого життя і серця. Ми повинні шукати Царства Божого в собі самих.

Мені здається, що людина йде до Царства Божого тоді, коли він розвивається, прагне ставати краще, вдосконалюється в самих різних напрямках: поглиблює своє духовне життя; зміцнюється в якихось моральних нормах; розвивається фізично, інтелектуально, професійно і т.д. Іншими словами, людина йде до Царства Божого, коли намагається якомога повніше відкрити в собі той образ Божий, який був закладений в нього Господом.

В результаті ми бачимо дорослу, цікаву, різнобічну особистість, яка любить і поважає себе і оточуючих, яка не боїться бути собою і відчуває гордість за те, що Бог створив її такою, яка вона є. З такою людиною, незалежно від того, хлопець це чи дівчина, приємно і цікаво спілкуватися, з ним хочеться дружити, встановлювати міцні стосунки.

У той же час зрілість увазі ще одну річ - відкритість на інших людей, на події, одним словом, на саме життя. В духовному вимірі це відкритість щодо Божої волі. Тому людина, яка дійсно прагне будувати в своєму серці Царство Боже, найчастіше активний по життю: у нього багато інтересів, він багато де буває, бере участь у різних заходах, у тому числі цікавиться життям свого приходу, можливо, належить до будь-яких рухам і групам, зустрічається з багатьма людьми і т.д. (зрозуміло, що описаний тут тип досить умовний, без урахування характеру, темпераменту, схильностей, але загальний вектор приблизно такий).

Парадоксально, але для таких дійсно зрілих дорослих людей закоханість, кохання, створення сім'ї є лише одним з можливих шляхів до щастя на землі і у вічності. Зрозуміло, що для практично будь-якої людини любов і сімейне життя є дуже важливими. Однак хочу представити вам інший тип особистості (найчастіше це дівчата), яка знаходиться на протилежному від дорослості і зрілості полюсі. Ми можемо назвати таку дівчину «мисливицею на хлопця (чоловіка)». Як це виглядає зовні? У «мисливиці» тільки одна думка, одна мета: вона шукає «жертву» - хлопця. З цією метою вона прагне якомога більше привертати увагу протилежної статі: іноді через нескромний наряд, поведінка, спілкування і т.д. У церковному середовищі в «мисливиці» може бути відсутнім вульгарність, але завжди є те, що хлопці називають «голодний погляд» - погляд, в якому завжди одне питання: «він - не він?».

Відкрию вам, дівчата, один великий секрет: хлопці завжди прекрасно відчувають таке ставлення до них, і терпіти його не можуть. Втім, нікому не приємно відчувати себе жертвою, на яку ведеться полювання. Тому від «мисливиць» хлопці завжди намагаються врятуватися втечею. Це в кращому випадку. А в гіршому - користуються такою позицією дівчата, заводять з нею стосунки з метою, наприклад, отримати сексуальний контакт, а потім зникають, перетворюючи «мисливицю» в жертву.

У «мисливиці», однак, є дуже важлива причина для такої поведінки: без «свого» хлопця вона не відчуває себе повноцінною особистістю - тому ми і говоримо, що цей тип особистості протилежний зрілості. У великій мірі таке ставлення до себе формують мас-медіа, згідно з якими, якщо у тебе немає хлопця - ти якась не така, неповноцінна і т.д. До мас-медіа часто приєднуються думки подруг, знайомих, а часами, коли дівчина вже достатньо доросла, навіть ставлення батьків: «Як це, тобі вже 25, а ти не збираєшся заміж? Ми вже онуків чекаємо ».

Тому перший і найважливіший крок, який ми повинні зробити, щоб зустріти гарного хлопця, - це розвиватися і дорослішати самим. Є така аксіома в психології: здорова особистість привертає здорових, хвора - хворих. А дві інфантильні, тендітні особистості, які укладають шлюб, - це прямий шлях до розчарувань, болю, зрад, і, нарешті, розбитому шлюбу і покаліченою долі.

Тому правило перше - воно ж і останнє: дайте Богу час, щоб Він «виростив» вас! Розвивайтеся і з Його допомогою досягнете зрілості! Моліться, щоб ті ж процеси відбувалися і з тим, кого для вас обрав Господь - навіть, якщо ще не знаєте цю людину! Це той шлях, який веде до щасливого кохання, і до міцної сім'ї.

Але ось на вашому горизонті з'явився якийсь чоловік, з яким почали формуватися близькі, теплі відносини. Як дізнатися, це той самий «принц», якого приготував для вас Бог?

Відповідь тут насправді одночасно і дуже простий, і дуже глобальний: порівняйте ваші системи цінностей! Іншими словами, дайте собі відповідь на питання: «Що важливо для мене, і що важливо для мого хлопця?». Отримати цю відповідь теж досить просто: потрібно робити всього дві речі: говорити і спостерігати. Розмовляти означає, що слід обговорювати з хлопцем якісь важливі теми: сім'ю, віру, людські якості, які він вважає важливими і т.д. Зрозуміло, слід також говорити про свою позицію з тих чи інших питань.

Але ще більше, ніж розмова, дає спостереження: словами можна брехати, але дії говорять самі за себе. Придивіться, що вчинки та висловлювання хлопця говорять про його ставлення до вас, до інших дівчат і взагалі людям, до сім'ї, до Бога і т.д. Якщо, наприклад, хлопець запевняє вас, що він вас любить і поважає, а сам приходить на зустріч із значним запізненням та ще напідпитку, чи можна говорити про повагу? Чи хлопець говорить вам найпрекрасніші і красиві слова, і в той же час іншу дівчину може «послати» матом ... Запевняючи вас, що ви для нього найбільша цінність, ігнорує ваші прохання не курити у вашій присутності ... Хлопець, який зі сміхом розповідає вам про свого друга, який відправив вагітну від нього дівчину на аборт, навряд чи має здорові уявлення про сім'ю, цнотливість, вірності, відповідальності і т.д. Такі дрібниці, на які часто не звертають уваги, насправді говорять дуже багато, і з часом можуть стати справжніми проблемами.

Можливо, хтось із нас має шанс зустрічатися, а пізніше виходити заміж за ідеальних чоловіків, у яких немає недоліків. Однак більшість дівчат все ж знайомляться і мають відносини з хлопцями, яким потрібно ще працювати над собою. І тоді в голову кожної дівчини закрадається питання-дилема: «Виховувати - не виховують?». Дійсно, чи треба міняти свого хлопця на краще? Якщо так, то як це робити, і як таке «виховання» співвідноситься з тим, щоб приймати людину такою, якою вона є, подібно до того, як нас самих приймає Бог?

Питання це має ніби подвійний відповідь: так, виховувати треба. АЛЕ! Те, як це треба робити, повністю розходиться із загальноприйнятою думкою з цього приводу. Як роблять зазвичай? Дівчина стає для хлопця «другою мамою»: вказує на недоліки, дорікає, читає мораль, наводить аргументи: «Курити не можна, це шкідливо для здоров'я; дивитися порнографію - гріх; лаятися матом непристойно ... »і т.д. У відповідь хлопець призводить тисячу контрдоводов, і дискусія набуває характеру нескінченною.

На крок у вірному напрямку просунулися ті дівчата, які обґрунтування своїх вимог поміщають не "десь», а в собі самих: «Не кури в моїй присутності, так як я не переношу сигаретний дим; Мені не подобається, коли ти лаєшся матом, Я вважаю, що дивлячись порнографію, ти зраджуєш мені ». Такі аргументи мають один позитивний бік: їх не можна спростувати якимись псевдо-логічними відповідями. Так, на фразу, що курити шкідливо для здоров'я, можна навести контраргумент, що, мовляв, я курю легкі сигарети, вони не шкідливі; що курю я трохи і т.д. А на прохання «перестань, бо мені неприємно» нічого відповісти: потрібно або зробити те, що просить дівчина, або ні.

Однак шлях дівчата по «вихованню» хлопця ще не закінчений. Наступний і найважливіший крок для неї - це усвідомлення своєї гідності і рішення поступати згідно з ним. Насправді, хлопець не має обов'язку робити так, як вам подобається: кидати курити, випивати, лаятися матом або дивитися порно. Мотивацію до змін в його серце може вкласти тільки Бог, а не ви (тут підкреслимо ще раз цінність молитви за майбутнього чоловіка, або за хлопця!). Ви не маєте, отже, прямого контролю над діями вашого хлопця. Але маєте контроль над собою. Тому перед тим, як йти на зустріч з хлопцем і передбачаючи якісь проблеми на зразок описаних вище, підготуйте «План Б»: що ви будете робити, якщо хлопець не чує вас, ігнорує ваші прохання чи веде себе так, що вам незручно бути разом з ним? Зрозуміло, що зміст «Плану Б» повністю залежить від того, про що саме йдеться. Так, якщо ви не переносите дим сигарет, а хлопець не відмовляється від куріння у вашій присутності, ви можете, наприклад, пересісти на іншу лавку або відійти на кілька кроків, якщо ж проблема стає дуже гострою для вас, можна просто перервати зустріч і піти додому . В той же час залежність хлопця від порнографії, особливо якщо він не бачить в цьому проблеми і вважає це природним, ставить питання про те, чи підтримувати взагалі такі відносини.

Я б хотіла, шановні читачки, щоб ви помітили одну дуже важливу річ, яка стосується «Плану Б»: ваші дії - перехід на іншу лавочку, переривання зустрічі і т.д. - Чи не повинні бути покаранням для хлопця! Ви не караєте його, ви робите так, як зручно вам. Іншими словами, ви, не ображаючи його, виходите з позиції поваги до себе самої. Своїми діями ви не говорите хлопцеві «дивись, який ти поганий» - ви говорите тільки «зі мною не можна так поводитися». Таким чином ваше бажання, щоб хлопець не палив, не лаявся або не дивився порнографію, перетворюється в серію конкретних вчинків, що мають на меті змінити ситуацію. Ви робите таким чином, те, що залежить від вас. А хлопцеві дайте можливість зробити те, що залежить від нього.

Розмірковуючи про систему цінностей, не можна обійти мовчанням питання віри. Дівчата часто запитують: «Мені подобається хлопець, але він не католик (варіант - невіруючий; належить до нехристиянської конфесії, наприклад, мусульманин)». Що робити в такій ситуації?

Мені здається, що різниця у вірі, хоча і дуже важлива, все ж має вторинне значення в порівнянні з питанням: «А як ви і ваш хлопець ставитеся до цієї різниці?». Погодьтеся, що ситуація, коли невіруючий хлопець заради своєї дівчини прагне так чи інакше пізнати Бога, або хоча б ставитися з повагою до її переконанням, і ситуація, коли хлопець взагалі вважає віру дурістю, - зовсім різні. Щоб розібратися, знову ж, залишимо в спокої хлопця і звернемося до самої себе з питанням: «Що для мене значить віра, і як я буду будувати відносини з хлопцем, який не поділяє моїх переконань?». Потрібно відразу знати, що шлюб в такому випадку може стати справжнім випробуванням для дружини. Так, відомо багато історій про те, коли віруюча дружина приводила свого чоловіка до Бога. Але слід пам'ятати - це дуже складний і довгий шлях, це повною мірою хрест, який доведеться взяти на свої плечі. Чи готові ви до цього? Задайте собі конкретні питання: «Чи вистачить у мене мужності принаймні в неділю ходити в костел, навіть якщо чоловік буде проти? Чи зможу я охрестити і виховувати у вірі наших дітей? ». Ці питання, охоплюючи дуже важливі сторони подружнього життя, підкажуть вам «розмір роботи» і допоможуть реально поглянути на ситуацію, яка перед вами.

Відповівши на них, зверніть увагу на вашого хлопця. Якщо він віруючий, до якої конфесії він належить? Які принципи диктує йому його віра, і чи збігаються вони з вашими? Чи можна їх примирити? Якщо ж він невіруючий, то з яких причин? Можливо, ніхто не говорив йому про Бога? Або він сердиться за щось на Господа, розчарувався у вірі? Хочу підкреслити: останнє - не «діагноз», що людина, яка вам зустрівся, поганий. Це означає тільки, що він сильно поранений, що його стосунки з Богом складні, і на те, щоб виправити їх, може знадобитися багато часу, зусиль, і головне - бажання з боку хлопця. Сам Бог говорить: «Краще б ти був гарячим або холодним, але не теплим». Клайв С. Льюїс, письменник і богослов, зауважує: «Ті, хто ненавидить Бога, ближче до Нього, ніж ті, хто вважає, що він в них в кишені». Бог більше хоче від нас сильних почуттів - нехай і негативних, ніж байдужості.

Ось ми і підійшли до найголовнішого - бажанням хлопця дізнаватися Бога. Чи хоче він встановити або відновити відносини з Господом? Або він байдужий і до вашої віри відноситься як до жіночої дурості? Далі, які в нього моральні норми, що для нього важливо? Іноді нехристияни живуть згідно з євангельськими заповідями, навіть не знаючи про це. І в цьому випадку також - чи хоче хлопець зробити крок вперед, прийти до костьолу?
Інша картина виникає, коли хлопець віруючий, але не католик, або взагалі не християнин. Що робити в цьому випадку? Знову ж, оцініть свої сили і наміри свого хлопця. Ви зможете вистояти у вірі? Він захоче піти вам назустріч у якихось питаннях? У мене є одна знайома, яка вийшла заміж за мусульманина і навіть покинула Білорусь, поїхавши до нього на батьківщину. Чоловік був справжнім, віруючим мусульманином. Враховуючи це, моя знайома сказала так: «Я не буду робити з нього католика. Але я зроблю з нього мислячого мусульманина ». І, прочитавши і розібравшись в Корані, вона почала «бомбардувати» чоловіка питаннями щодо віри: чому ти робиш такий жест, коли молишся? Чому те і те? ... В результаті чоловік почав регулярно ходити на консультацію до імама, у пошуку відповідей на питання, які він раніше просто собі не ставив. Його віра почала зростати. Коли у них народився син, моя знайома сказала: «Нехай хлопчик буде у вірі батька. Але і він буде мислячим мусульманином! Більше того: коли він буде досить дорослим, я буду говорити йому про Христа як про Сина Божого, а не як про пророка. Коли стане дорослим, нехай обирає свою віру сам ».

Можна сперечатися про те, чи правильний шлях вибрала моя знайома. Можна шукати і знаходити інші шляхи спільного життя з нехристиянами. Але треба знати, що в будь-якому випадку цей шлях буде складним.

Які висновки можна зробити з усього цього розмови?

По-перше: відносини з іншою людиною починаються з відносин з собою. Гармонійна, зріла особистість створює такі ж відносини.

По-друге: гармонія і повагу до себе базується на глибоких відносинах з Богом. Саме Він формує нас і нашого майбутнього чоловіка. Саме він укладає наш шлюб на небесах. Саме в Його руки - насамперед через молитву - потрібно вкласти наші відносини.

По-третє: починаючи стосунки з хлопцем, розмовляйте і спостерігайте! Не бійтеся бачити ситуацію такою, яка вона є! Чи не ховайтеся за рожевими окулярами і боронь вас Боже думати, що недоліки хлопця самі собою зникнуть після укладення шлюбу! Після шлюбу ситуація, над якою ви не працюєте разом, може тільки погіршитися, а ніяк не покращиться!

Четверте: використовуйте «План Б»! Це допоможе вам, в першу чергу, зберегти повагу до себе і - тільки вдруге! - Привчити хлопця до цього повазі!

П'яте: пам'ятайте, що підготовка до відносин, як і самі відносини з хлопцем, у тому числі і шлюб - це також поле для вашого власного зросту! У відносинах беруть участь двоє недосконалих, але рівних у своїй гідності людей! Уникайте дивитися на хлопця «з висоти»: ось, я така хороша, тепер тебе, такого недосконалого, навчу життя! Відносини - це постійний тренінг смирення!

І останнє - те, з чого ми починали: любов і шлюб - це прообраз відносин Бога і Церкви. Це щось святе. Це велике щастя і одночасно великий виклик для вас і для вашого хлопця. Це ваш шлях до Неба, до нашого Небесного Отця. Його благословення на вашому шляху вам від усього серця бажаю.

 

© 2009 - 2017 Женский образовательный клуб "Сапфо"
Tel.: +38 (044) 237-90-05
Mail: info@sapfo.com.ua
Веб-студия NewHost - создание сайтов